Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Jsem vyučen v roce 2004 jako zedník s vyznamenáním na učilišti Integrovaná střední škola v Chebu. Po vyučení mě stavební firma přijala a zařadili mě hned ke staršímu obkladači, který byl ode mě starší cca o 25 let, momentálně pracoval sám a potřeboval k sobě pomocnou ruku a tak jsem pracoval s ním.
 Byl dobrý obkladač, zaujal mě, byl hodně precizní a jako obkladač odváděl skvělou práci, dlouho jsem mu vypomáhal a zároveň, učil se od něho. Po každé akci s námi byly zákazníci spokojeni a spolu jsme, takhle pracovali až 7 let.
Začalo mě obkladačství hodně zajímat, a tak jsem od firmy po 7 letech odešel a začal podnikat sám na sebe. Proč jsem odešel?   Protože kolega prováděl práci zastaralým způsobem a já chtěl pokračovat dál, poznávat jiné způsoby v obkládání, jezdit jinam, než-li neustále pracovat v místě bydliště, zkrátka se vzdělávat a zdokonalovat se.
 Po krátké době za mnou přijel obchodní zástupce od Keramika Soukup a nabídl obchodní spolupráci s keramikou, a tak jsme pár let spolupracovali a odvedli několik rekonstrukcí koupelen a do teď stále spolupracujeme.
Jenomže, to mě nestačilo. Požádal jsem obchodního zástupce, zda by nebylo nějaké školení obkladačského oboru a zároveň certifikace atd. Jistě, nebyl problém. V Karlových varech je obkladačské centrum a tam mě vzal. V OC je majitel, cechmistr Karlovarského kraje. Ukázal jsem jim pár svých referencí a později mě přijali do Cechu obkladačství v ČR.
 Jako člen v cechu obkladačství jsem od roku 2013. Každý rok cech pořádá valnou hromadu blízko Prahy a tam se sejdeme obkladači z různých krajů ČR a bavíme se o různých normách, způsobu v obkládání, jak správně postupovat atd.
 Zároveň jsou naši partneři PCI, BOTAMENT, SCHONOX, HASIT, CEMIX atd. Generálním partnerem je RAKO a jako hlavním je CERESIT a dále spousty dalších partnerů.
Bombardují nás různými akcemi, novinky a hlavně nás poučují o novinkách, respektive nás jako obkladače obdivují, protože sami tento obor zbožňují. Pořádají se různá odborná školení pro mladé obkladače. Stále přibývají do cechu nové členové. Takže je pořád se co učit.
 Jsem představenstvu cechu hodně vděčný za přijetí do cechu, protože jsem docílil toho, čeho jsem chtěl. Rok, co rok jsem zásobován novými informacemi v obkladačském oboru a hlavně poučen. A konečně, už používám tu správnou chemii a postup v obkládání.
V obkladačství je taky mnoho druhu řezáku na obklady či dlažbu, spousty ručního nářadí, el. mechanizace, a proto tento obor je hlavně finančně náročný a je neustále něco nového, a tak se pořád něco kupuje, neexistuje být zastaralý.
Zde je níže odkaz na moje členství v Karlovarském regionu.
 Mnoho lidí si myslí, že obkladačství je jednoduchá práce, a tak si koupelnu buďto provádějí sami nebo si zavolají levného lepiče, který nedodržuje správné normy, nemá správné nářadí a materiál. Tímto je koupelna provedena nekvalitně a dlouho nevydrží. Buďto se objevují plísně ve spárovačce, odlupuje se silikonová spára, praská spárovačka a nebo se hýbe dlažba. Každý obor má svou profesionalitu a kvalitu a tak, proto, by se měl tento obor hodně respektovat.
 Obkladačské práce provádím více jak 15 let a hlavně je to má srdcová záležitost, takže mám velké znalosti a budu mít i nadále.
Hlavně kupuji a používám kvalitní nářadí. Mám mnoho kontaktů na kvalitní materiál pro obkladače nebo keramiku do koupelny. A tak, neváhejte mě kontaktovat a využít mé znalosti pro správné praxe v obkladačském oboru.
Budu těšit na spolupráci s Vámi.